לחלום בלילה,

להגשים ביום

הולה!

אם הגעת לכאן, סימן שיש בך רצון לשפר משמעותית את השינה שלך, כי זה הגיע כבר למצב שזה משפיע על כל תחום בחיים: תפקוד לא מיטבי בלשון המעטה בעבודה, עד לתקיעות ואפילו הידרדרות בתפקוד ובהבנה לאן הקריירה הולכת, עייפות בזוגיות, חוסר סבלנות בהורות וחוסר יכולת לקדם ובכלל להגיע לדברים שחשובים לך. בהדרכה זו תתבהר המפה האישית שלך בכל הקשור לשינה.

בתקופה ההזויה הזו אני רואה את הקושי של אנשים לישון נורמלי ולמצוא איזון בין מה שקורה פה במדינה ובמלחמה לבין לשמור על השפיות שמתחמקת לה, בעיקר כשעולים למיטה. וייתכן שהקושי הזה כבר קיים אצלך הרבה לפני כן, גם בלי קשר.

מי כמוני, כאינסומנית לשעבר (אינסומניה = נדודי שינה), יודעת איך הדאגות מתחילות כבר מוקדם בערב איך יעבור הלילה הזה. ואז לראות את מחוגי השעון מתקדמים… לפעמים שעות של תסכול והתהפכויות במיטה.

ואז לקום בבוקר, בקושי עצום ובלי חשק לחיות, ולפגוש במראה את הפנים העייפות, השחור והעיגולים מתחת לעיניים אחרי עוד לילה עקום או ללא שינה כלל. סיוט.

ואז… איך לעזאזל מעבירים את היום.

אם הגעת לכאן – זה מטריד אותך. וסביר להניח שניסית לא מעט פתרונות: לא מסייעים לך כל כללי הגיינת השינה, גם כשהם נשמרים בקפידה. או כל תוספי מזון (חלקם יקרים להחריד ☹) שניסית, כמו HTP-5 או גאבא או מלטונין.

נדודי שינה, CBTI, סי.בי.טי.איי, סיביטיאיי, שיפור השינה

אולי גם גילית כמה מוגבלת השפעתם של כדורי הרגעה (הייתי לוקחת ואבן, ולוריוואן, וכל המרגיעונים הטבעיים כמו סוכריות). אולי הם עוזרים פה ושם, אבל גם הם ובעיקר כדורי השינה (זודורם, בונדורמין, סטילנוקס ועוד) אחרי כמה שעות ספורות ההשפעה שלהם פגה. ובעצם… (סורי אני אגיד את זה) – הם רק מחמירים את הבעיה ואת תחושת התלות המבאסת הזו, שכבר בחיים השינה לא תסתדר מאליה.

כל כך מעציב אותי לראות אנשים שוויתרו על השינה ואיכות החיים שלהם. שמאמינים שכבר אי אפשר לחיות אחרת, להעביר לילות מקוטעים, עם מעט שעות שינה. ושמתי לעצמי למטרה ללמד, להאיר ולאמן כל מי שזקוק ומשתוקק לשפר את חוויית הלילה והיום שלו.

הנה 2 דברים שיעניקו לך תקווה:

  1. קיימת דרך יעילה להחזיר את השינה לחיים, שלא הכירו בה עד כה

ידעת שיש יועצי שינה למבוגרים? אין בארץ כמעט מטפלים שהכשרתם הייעודית היא לטיפול בנדודי שינה. יש רופאים, פסיכותרפיסטים, פסיכולוגים ומטפלי CBT כלליים. ואני התמחיתי ספיציפית בזה. עברתי הכשרה מקצועית כמטפלת בנדודי שינה CBTI אצל מי שפיתח וחקר את השיטה ב-2 העשורים האחרונים, ד”ר ג’ייקובס מאונ’ הרווארד.

לשיטה הזו יש מעל 80% אחוזי הצלחה, זה מטורף. 

היא הרבה יותר יעילה לטווח הארוך ובטח שיותר בטוחה מכדורי שינה (אשר נועדו למספר שבועות, אך הרוב המוחלט נוטל אותם למספר שנים).  אחרי מחקרים רבים ומטא – אנליזות השיטה הזו הוגדרה על ידי ארגוני מחקר, רפואה ומדעי הפסיכולוגיה והשינה כשיטה היעילה ביותר לטיפול בנדודי שינה.

לשמחתי חלק מהמטופלים שאני מקבלת היום מופנים אליי על ידי רופאי משפחה שמעודכנים שבכך שראוי לטפל בנדודי שינה ב- CBTI לפני התרופות. אני שייכת לצוות המטפלים הרשמי של “חוסן משאבים” אשר מעניק תמיכה נפשית למפוני המלחמה בכל הארץ. לאורך המלחמה, אני עובדת עם עשרות מפונים בבתי מלון, עוזרת להם להתמודד עם חרדות, מתח ונדודי שינה שהורסים את הבריאות ואת החיים. וכן, אני היחידה בקבוצת המטפלים עם ההתמחות הספיציפית הזו.

הנה כמה פידבקים מהסדנאות לשיפור השינה האחרונות שהדרכתי בחודשים האחרונים:

2. את ואתה ממש לא לבד: הייתי במקום שלך ואני איתך!

 אני יודעת היטב, על בשרי, ועד לעצמות, מהן ההשלכות של חיים נטולי שינה. אין חכמה כבעלת ניסיון והניסיון שלי – היה מר, מר מאד. שנים שסבלתי בעצמי מחרדות ונדודי שינה קשים מאד עד להתמוטטות עצבים.
וואו, עברתי מסע ארוך שבסופו הפכתי את הבעיה הכי גדולה בחיי הן לשליחות שלי לריפוי אחרים והן לפרנסתי המספקת. אני חשה זכות גדולה לסייע למי שרוצה לעזור לעצמו בזכות מסע הריפוי שלי שבעקבותיו עשיתי הכשרות טיפוליות ותואר שני בקידום בריאות נפשית. היום אני כותבת ומגישה תכנים שעובדים עבור אלפי מאזינים, חופשי לכל מי שחפץ, בעיקר בספוטיפיי, שם מתחברים אליי בעיקר כאשר מחפשים מרגוע לנפש לפני השינה. הנה נתוני המדיטציה הזו לשינה, שהיא הפרק הרביעי שהעליתי בפודקאסט “מדיטציה לכל עת”. 

התגובות ונתוני ההאזנה של מעל 50 אלף האזנות מדברים בעד עצמם. המדיטציות לשינה נהיו לשמחתי ויראליים וכך … אני מרדימה אלפי אנשים וזוגות כל לילה 😊))) :  ועם זאת, מה שיש לי להציע לך הוא הרבה יותר רחב ומעמיק ממדיטציות לשינה: אני רוצה לחלוק איתך ידע קריטי שיפיל לך כמה אסימונים אשר ימלאו לך את מצברי התקווה והידע הכי חשוב לגבי מה אפשר לעשות.

לחלום בלילה,
להגשים ביום

כי מי שישן בלילה – יש לו כוח להגשים חלומות.

ניפגש אחרי יום העצמאות! יום רביעי, 15.5.24, בשעה 18:00–20:00

מגיע לך לפנות שעתיים שיבהירו את התהיות ויסלקו את הייאוש

לאחר ההדרכה יהיה ברור מה בדיוק יש לעשות כדי לשפר את השינה, בין אם השינה השתבשה רק לאחרונה או שזו בעיה ארוכת שנים. התרגשות!! ייפלו לך האסימונים לגבי

ארבעת הרכיבים הקריטיים עבורך
לשינה עמוקה וטובה… מדהים!

כמה מילים אחרונות להסרת ספק

בוידאו למטה ונתראה בקרוב! מתרגשת בשבילך…

דילוג לתוכן